+90 232 7160808 /

Hakkımızda

Biz de Alaçatı’ya aşık olanlardanız, burada kendi konaklama işletmemize sahip olma rüyası ile İsviçre’yi terk edip geldik. Yaklaşık 9 ay süren inşaatımız süresince, inşaatın başından neredeyse hiç ayrılmayarak rüyamızı gerçekleştirdik. Sonunda eski taş, beyaz köy sıvası ve ahşap gibi doğal malzemelerden oluşan, olağanüstü güzellikte bir bina yaptık. Tüm malzemeleri kendimiz temin etmekle beraber, bunların kalitesine ve estetiğine çok önem verdik. En küçük detayı dahi tarafımızdan düşünülmüş olup, binaya uygun olarak adapte edilmiştir. Buna; rüzgarı, sahili, denizi ve güneşi temsil eden La Vela logomuz da dahildir. Her şey iyi izole edilmiş olup, ısıtma ve soğutma sistemimizi de, doğayı düşündüğümüz için, havadan ısı pompası ile çalışan yerden ısıtma ve serinletme sistemli odalarımızda fan coil üniteleri ile sağladık.

Alaçatı La Vela, merkezden yaklaşık 4 dakikalık yürüyüş mesafesinde olup, araçlarıyla gelen konuklarımız için hemen otelimizin önünde tüm misafirlerimize yetecek kapasitede oto parkımız mevcuttur. Otobüs ile seyahat eden misafirlerimizi, önceden bildirmeleri durumunda Alaçatı Otobüs Terminalinden karşılamaktayız. Girişte sizi küçük hoş geldiniz masamız ile içerisinde köy şöminemiz bulunan lobimiz karşılamaktadır. Hemen buradan havuzumuza ve tropik bahçemize göz atabilirsiniz.

İkimizde turizmden gelmekteyiz, bu yüzden size kendinizi şımartmak ve en az bizim kadar bu kasabadan büyülenme imkanını sunmak istiyoruz. Konuklarımıza yaratmış olduğumuz çevre, sizi rutin günlük yaşantı ve telaşlarınızdan uzaklaştırmak, yeniden güç kazanmak ve nefes almak için, mükemmel bir ortamdır...

La Vela'da kaldığınız sürece iletişim problemi çekeceğinizi de düşünmüyoruz, çünkü biz birkaç lisan konuşmaktayız.

Bertan Türkçe, Almanca, İngilizce ve de İsviçre Almancası, Monika ise İsviçre Almancası, Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve biraz da Türkçe ile İspanyolca konuşup anlamaktadır.

#