+90 232 7160808 /

Alaçatı

Alaçatı, Ege sahillerinde, Çeşme yarımadasında yer alır ve İzmir Havaalanına otoban üzerinden yaklaşık 45 dakika mesafededir. Bu şirin kasaba genellikle eski taş evlerden ve küçük, dar sokaklardan oluşmaktadır. Kasaba eskiden şarap ve tütün üretiminden dolayı ünlü bir üretim ve ticaret merkezi olma durumundaydı, ancak günümüzde insanları olağanüstü büyüleyici atmosferi ile çekip, her gün biraz daha fazla kişinin tatil hedefi haline gelmiştir. Burada tarih ve modern çağ birleşmektedir.

Alaçatı; huzurun, dinlenmenin ve rahatlamanın kasabasıdır. Kasabamızda konaklamanız için; şirin, rahat ve romantik oteller bulunmaktadır. Buna rağmen Alaçatı sizlere sonsuz imkanlar sunar; olağanüstü bir doğa, fevkalade restoranlar, huzur verici kafeler, romantik barlar, sayısız butik ve antikacılar, bölgenin en ünlü pazarı, ve unutulmaması gereken, cam gibi berrak suyu ile ünlü plaj ve sahilleridir. Elbette ki windsurf ve kite surf tutkunlarının cenneti olmakla birlikte Alaçatı surf koyunda her sene Dünya ve Türkiye şampiyonaları yapılmaktadır. Tarih aşıklarına ise çok uzakta olmayan Efes Antik şehrini ve Meryem Ana evini ziyaret etme, gezme imkanını sunmaktadır.

Kısacası, aşık olabileceğiniz ve ılıman iklimi yüzünden yılın her mevsimi tatil hedefiniz olabilecek bir yerdir Alaçatı.